IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Choroby, składniki, leki.

Go down 
AutorWiadomość
Take
Niepohamowany Szał

Take

Dołączył : 03/04/2013
Liczba postów : 2307
GHOST : Zastępca
Godność : Takanori „Kitsune” Nishimura.
Wzrost i waga : 169 cm | 49 kilogramów.
Partner : I told you I`m gonna hold you down until you`re amazed, give it to you till you`re screaming my name, you stupid dog.
Pan/Sługa : - | Gilbert, Prawy, Mio, Leo, 7.
Znaki szczególne : Spaczenie emocjonalne. Szare, kocie oczy i wydłużone, mocne, zaostrzone, zwierzęce kły. Znaki w kanie wytatuowane wzdłuż linii kręgosłupa; duża blizna przecinająca klatkę piersiową. Kilka kolczyków w prawym uchu, a w lewym jeden. Wyraźna blizna pod lewym okiem, ciągnąca się od dolnej powieki do połowy policzka.
Aktualny wygląd : Daylight's End: klik; Nocna Republika (Shetani): klik; misje: klik; Think you're a dragon slayer: klik.
Ekwipunek : Zapalniczka benzynowa, paczka czekoladowych papierosów, w kaburze czarny rewolwer ASG z pełnym magazynkiem (6 naboi), komórka, pieniądze i scyzoryk.
Inne : Niezrównoważony psychicznie skurwiel. I ma widoczną malinkę na szyi...?
Obrażenia : Rozdarty, opatrzony lewy bok; liczne zadrapania na ciele, szczególnie na plecach (czyli good sex, bo Gilbert).
Bestia : Feniks ‒ Andromeda; Reikon ‒ Ryu.
FUNKCJE : Administracyjny Skurwiel; Mistrz Gry; Strażnik Elementu Otchłani.

Choroby, składniki, leki. Empty
PisanieTemat: Choroby, składniki, leki.   Choroby, składniki, leki. EmptyCzw Kwi 11, 2013 9:25 pm

No to czas ruszyć ze szpitalami, ale bez chorób do leczenia, jak i leków może to nie wypalić, także czas ruszyć głową i pomyśleć nad tym, jakie choroby mogą dosięgać mieszkańców Otchłani i czym można je leczyć lub łagodzić ich objawy.

  Choroby ‒ mogą dotyczyć wszystkich ras lub tylko określonych gatunków. Należy nadać chorobie jakąś nazwę i opisać jej objawy oraz ewentualne skutki nieleczenia jej. Na koniec dobierane będą leki, którymi najlepiej leczyć daną chorobę.
  Formularz:

  Kod:
  [b]Nazwa choroby:[/b]
  [b]Dotyczy (wszystkich/określonych ras):[/b]
  [b]Objawy i skutki nieleczenia:[/b]

  Składniki ‒ czyli wszystko to, co potrzebne do stworzenia medykamentu. To, co należy najpierw znaleźć, by później w połączeniu z innym lub kilkoma innymi składnikami stworzyć prawidłowy lek. Niektóre składniki mogą (ale nie muszą) łagodzić czasowo niektóre objawy chorób, np. zbijać gorączkę. Nie zdarza się jednak, by za pomocą jednego składniku można było pozbyć się choroby. Rzecz jasna składniki wymagają poszukiwań, toteż muszą posiadać swoją lokalizację. Jeden składnik może znajdować się w kilku miejscach. W tym wypadku należy też scharakteryzować wygląd składników, ewentualnie wstawić obrazek.
  Formularz:

  Kod:
  [b]Nazwa składniku:[/b]
  [b]Wygląd:[/b]
  [b]Właściwości:[/b]
  [b]Występowanie:[/b]

  Tu we właściwościach, jeżeli jakieś będą, można zawrzeć też to, w jaki sposób się podaje.


I w sumie leki tak na koniec, gdy już będą gotowe składniki oraz choroby. Chyba, że każdy będzie tworzył już wszystko jednocześnie i stworzy połączenia z tego, co wymyślił.

  Lekarstwa ‒ gotowe medykamenty, których zażywanie w odpowiednich dawkach, w danym okresie czasu prowadzi do wyleczenia choroby. Lekarstwa powstają ze zmieszania ze sobą poszczególnych składników. Medykamenty mogą być tworzone tylko przez osoby, które posiadają umiejętność ich tworzenia. Lek musi być mieszaniną CO NAJMNIEJ dwóch składników. Należy podać nazwę leku, potrzebne do stworzenia składniki, sposób przygotowania (chyba też się przyda, nie?), sposób podawania (doustnie, dożylnie i takie tam) oraz to, w leczeniu jakiej choroby lub jakich chorób najlepiej się sprawdza.
  Formularz:

  Kod:
  [b]Nazwa leku:[/b]
  [b]Potrzebne składniki:[/b]
  [b]Sposób przygotowania:[/b]
  [b]Opis:[/b]
  [b]Leczone choroby:[/b]

  W opisie zawrzeć wygląd, sposób podawania i różne bzdety, które uważacie za słuszne.


Blah, blah... Piszę to z obolałą głową i nie myśląc, więc jeśli coś jeszcze przydałoby się dodać albo ująć to wołać. Się poprawi, neh.

_________________

Choroby, składniki, leki. Xdu9
Mine, motherfuckers.

MY LEVEL OF SARCASM IS TO A POINT
WHERE I DON'T EVEN KNOW IF I'M KIDDING OR NOT.
Powrót do góry Go down
Arf
Nieudany Eksperyment

Arf

Male Dołączył : 04/04/2013
Liczba postów : 105
Godność : Arf
Wiek : 752 wedle jego wiedzy, ale wygląda na około 20
Rasa : Monstrum
Orientacja : Heteroseksualny
Wzrost i waga : 201 cm i 97 kg
Znaki szczególne : To chodzący oryginał, od granatowej skóry począwszy, przez rogi, pazury i skrzydła, na oczach przypominających kryształy skończywszy
Ekwipunek : Nóż, trochę pieniędzy, 2 fiolki ze środkami uspokajającymi o bardzo dużej sile działania.
Fabularnie : Wolny
FUNKCJE : Mistrz Gry.

Choroby, składniki, leki. Empty
PisanieTemat: Re: Choroby, składniki, leki.   Choroby, składniki, leki. EmptyPon Maj 06, 2013 8:30 pm

Nazwa choroby: Tariljanka
Dotyczy (wszystkich/określonych ras): Wszystkie rasy potworów, ale nie ludzie
Objawy i skutki nieleczenia: Dość paskudna choroba przypominająca nieco ludzką ebole, tyle że nie na odwrót. Co to znaczy? Że zamiast w krótkim czasie zamieniać organy i tkanki w pół płynną zupę, zamieni ci krew i inne płyny ustrojowe w piach i pył, a na skórze zamiast krwawych wybroczyn pojawią się szaro-sine plamy kruchej tkanki. Na szczęście w przeciwieństwie do eboli choroba jest uleczalna, tyle że lekarstwo jest silnie uzależniającym narkotykiem.
Nazwa leku: Porosus Marmotta
Potrzebne składniki: Skorupka jaja gryfa, Fnerdissi elendra, Tariljańska praska oraz lodowe ziele.
Sposób przygotowania: Stosunkowo prosty, skorupkę jaja gryfa i zioła należy rozetrzeć w moździeżu na jednolitą masę, a następnie destylować przy pomocy wódki do osiągnięcia cienego brunatnego płynu o ostrm metalicznym zapachu.
Opis: W zasadzie nie jest to lek. Niewielkie buteleczki z brunatnego szkła częściej spotyka się przy piekielnych narkomanach niż w aptekach, ale za razem jest to jedyny skuteczny środek leczenia Tariljanki.
Leczone choroby: Tariljanka
Nazwa składniku: Fnerdissi elendra
Wygląd: Rodzaj szaro-zielonego mchu pokrywającego grubym dywanem dna wilgotnych, ciemnych jaskiń.
Właściwości: Potężny chalucynogen, spowalnia akcje serca i obniża cisnienie krwi, a ekstrakt z niego rozluźnia mięśnie i zwiększa rozciagliwość ścięgien.
Występowanie: Jaskinie na skażonych bagnach.
Nazwa składniku: Lodowe ziele
Wygląd: Niewielki kwiat o przezroczystych płatkach i białej łodyżce
Właściwości: Ogólny srodek wzmacniajacy odporność i przyspieszający gojenie ran, dodany do leków jako dodatek może pomagać w likwidowaniu blizn i ran.
Występowanie:Wysokie partie kryształowych gór, gdzie rośnie w niewielkich grupkach, kwitnąc zaledwie raz do roku, co ciekawe można go znaleźć też w świecie ludzi w wysokich górach, pośród warstwy wiecznego śniegu.
Nazwa składniku:Tariliańska praska
Wygląd: Wódka o brunatnym zabarwieniu i paskudnym technicznym zapachu.
Właściwości: Jak to alkohol, upaja. Bardzo dobry destylat. Uwaga koszmarnie mocno uzależnia.
Występowanie: Stosunkowo łatwo dostępna na bazarach w całej otchłani.

Nazwa choroby:Syndrom Draculi
Dotyczy (wszystkich/określonych ras): Wszyscy
Objawy i skutki nieleczenia: Syndrom widma to po prostu zmutowany w mrocznym świecie wirus grypy, i takież same jak grypa ma skutki, przynajmniej jeśli chodzi o potwory. Z ludźmi sprawa ma się gorzej. Jeśli człowiek zarazi się tym draństwem, stopniowo zaczyna cierpieć na klejne dolegliwości: mdłości, gorączka, światłowstręt, anemia, plamy na skórze, odbarwienie tęczuwek i pogorszenie wzroku oraz halucynacje. Ponadto zarażony człowiek zaczyna odczuwać potrzebe krzywdzenia innych i sporzywania krwi innych ludzi (tak wirus przenosi się przez ugryzienie)
Nazwa leku: Srebrna tynktura
Potrzebne składniki: Czosnek, mikka, mięta, tymanek, tojad, krew sylfa, sól kastji.
Sposób przygotowania: Długotrwały proces. Pierwszysm etapem jest rozgniecenie czosnku i mikki na papkę, a następnie wysuszenie jej na proszek, rozpuszczenie go w krwi sylfa, dodanie tymianku i tojadu, utarcie na papkę, suszenie, rozpiszczanie w krwi duszka i w końcu dodanie soli i ponowne suszenie.
Opis: Wybitnie kłopotliwy lek, gdyż działa tylko jesli zostanie podany w postaci drobnego srebrzystego proszku, a w tej postaci jest wybitnie łatwo palny, już przy suszeniu w ostatniej fazie produkcji ryzyko zapłonu jest tak duże, że zaleca się uzycie pomieszczeń bez dostepu tlenu. Przechowywany w wiekszych ilościach ma tendencje do samo zapłonu.
Leczone choroby: Syndrom Draculi
Nazwa składniku:Sól kastji
Wygląd: Szarawa substancja będąca solą srebra, występuje w postaci zanieczyszczonych piaskiem grud
Właściwości: Silnie trujaca substancja, która po oczyszczeniu doskonale oczysza krew i likwiduje wirusy. Przedawkowana prowadzi do zapaści arterii i kłopotów z sercem.
Występowanie: Na pograniczu piaszczystej pustyni i rozległego morza.

Nazwa choroby: Gorączka Blish
Dotyczy (wszystkich/określonych ras): Monstra i zmiennokształtni
Objawy i skutki nieleczenia: Cóż to bardziej choroba umysłu niż ciała, a przymajmniej tak to wyglada po objawach. W pierwszej fazie zarażonemu gwałtownie rośnie temperatura, co własnie jest źródłem nazwy choroby. W tej fazie jest ona również zaraźliwa. W fazie drugiej zaczynają się niekontrolowane przemiany oraz kłopoty z mówieniem, logicznym mysleniem, planowaniem, koordynacją oko-ręka(łapa), temperatura przekracza zwykle 42 stopnie i roście. Trzecia faza zwana przesileniem charakteryzuje się tym, że potwór reaguje już tylko na podstawie zwierzęcego instynktu i nie może utrzymać ludzkiej formy nawet kosztem ogronmego wysiłku, w tej fazie gorączka zaczyna spadać, ale akcja serca i ciśnienie gwałtownie skaczą. To w tej fazie najwięcej potworów umiera, jednak jeśli się to przeżyje, wciaż nie można się uważać za wyleczonego. Faza czwarta, ostatnia jest stopniowym powrotem do zdrowia. Jest to najniebezpieczniejsza faza gdyż nawroty choroby mogą powodować nieodwracalne uszkodzenia mózgu i nerwów. Kłopotem tej fazy jest też to, iż osobowosć monstrów i zmiennokształtnych dzieli się w jej trakcie na dwie osobne wzajemnie zwalczające się jaźni. Jeśli jedna całowicie zdominuje drugą... cóż mamy albo człowieka w ciele potwora, albo zwierze ze zniekształconym fizysem.
Nazwa leku: Łza Blish
Potrzebne składniki: Fnerdissi elendra, Iitri elentra, Tilla makri, celit, kość pegaza.
Sposób przygotowania: To chyba najprostszy w przygotowaniu i podawaniu lek ze wszstkich. Otóż wszstkie składniki należy zmielić na proszek i zagotować z dużą iloscią wody, a pacjet musi tylko wdychać opary.
Opis: Szarawa mgiełka powodująca silne łzawienie.
Leczone choroby: Goroczka Blish... choć nie tyle leczy co łagodzi objawy.
Nazwa składniku: Iitri elentra
Wygląd: Niewielki orzech o wsciekle zielonej barwie, ma intensywny słodki zapach, oraz kwaśny smak.
Właściwości: Środek przeiwbólowy i uspokajający w dużych dawkach działa jak "optymizm w tabletkach"
Występowanie: Słodki las, to nasiono jednego z tamtejszych cukrowych drzew.
Nazwa składniku: Tilla makri
Wygląd: Zielono złoty kryształ, o hropowatej faktórze. Kruchy, ale uwaga, rozpada się na drobne, bardzo ostre igiełki łatwo wbijające się w ciało.
Właściwości: Sproszkowany i zagotowany w wodzie działa drażniąco na kanaliki łzowe i powoduje wzmozone pocenie, co pośrednio obniża temperature.
Występowanie: Kryształowe ziemie
Nazwa składniku:Celit
Wygląd: Gliniasta, brązowawa guma drzwa uciech. Czasami spotykana w handlu w postaci brązowych, suszonych kulek.
Właściwości: Środek obnizający temperature i usypiający. Silny zapach o działaniu pobudzającym apetyt i pragnienie
Występowanie: To guma drzewa uciech, niestety nie produkowana przez gałęzie, a przez korzenie, czyli trzeba zejść do podziemi, a tam znaleźć odpowieni korzeń zainfekowany przez pasożytniczego grzyba i jeszcze nie obumarły.
Powrót do góry Go down
Czarny Wilk
Nieudany Eksperyment

Czarny Wilk

Male Dołączył : 04/04/2013
Liczba postów : 2332
AKATSUKI : Zastępca; dowódca patroli.
Wzrost i waga : 158 cm. na ledwo 35 kg.
Partner : The truth is you could slit my throat. And with my one last gasping breath. I'd apologize for bleeding on your shirt...
~ wasza pieprzona wysokość.

Aktualny wygląd : PatrolMisja Akatsuki (nielegalny kontrahent)See you in hellDaylight's EndCatch me if You canSalon
Ekwipunek : Klucz do domu Takanoriego.
Inne : RelacjeKontaktObrażenia • Malinki na ciele. Dużo malinek. Taki dalmatyńczyk pod ubraniem. • Ślad po kłach na szyi, aktualnie zasłonięty przez bandaż. • zdarte gardło (efekt: nienaturalna chrypa)
Bestia : Jednorożec - Nutella Azor von Lerłamerlę, Rabbi - Mozart, Nekro - Laien.
Artefakt : Uniwersalny Kluczyk.
FUNKCJE : Kundel administracji; Mistrz Gry; Naczelnik Misji; Strażnik Elementu Otchłani; Uzupełnianie spisu rang specjalnych.

Choroby, składniki, leki. Empty
PisanieTemat: Re: Choroby, składniki, leki.   Choroby, składniki, leki. EmptyPią Lip 05, 2013 12:21 pm

Naturalnie. Z lekkim opóźnieniem, ale jestem jak najbardziej na tak. Za moment uzupełnię spis o twoje propozycje.

_________________
Choroby, składniki, leki. MtpNiaF

{ . . . }

I do very bad things and I do them very well.
________________I wanna... li-li-li-lick you...

{ w i l d __w o l f  }

Choroby, składniki, leki. MTL4Rg2
Powrót do góry Go down
Take
Niepohamowany Szał

Take

Dołączył : 03/04/2013
Liczba postów : 2307
GHOST : Zastępca
Godność : Takanori „Kitsune” Nishimura.
Wzrost i waga : 169 cm | 49 kilogramów.
Partner : I told you I`m gonna hold you down until you`re amazed, give it to you till you`re screaming my name, you stupid dog.
Pan/Sługa : - | Gilbert, Prawy, Mio, Leo, 7.
Znaki szczególne : Spaczenie emocjonalne. Szare, kocie oczy i wydłużone, mocne, zaostrzone, zwierzęce kły. Znaki w kanie wytatuowane wzdłuż linii kręgosłupa; duża blizna przecinająca klatkę piersiową. Kilka kolczyków w prawym uchu, a w lewym jeden. Wyraźna blizna pod lewym okiem, ciągnąca się od dolnej powieki do połowy policzka.
Aktualny wygląd : Daylight's End: klik; Nocna Republika (Shetani): klik; misje: klik; Think you're a dragon slayer: klik.
Ekwipunek : Zapalniczka benzynowa, paczka czekoladowych papierosów, w kaburze czarny rewolwer ASG z pełnym magazynkiem (6 naboi), komórka, pieniądze i scyzoryk.
Inne : Niezrównoważony psychicznie skurwiel. I ma widoczną malinkę na szyi...?
Obrażenia : Rozdarty, opatrzony lewy bok; liczne zadrapania na ciele, szczególnie na plecach (czyli good sex, bo Gilbert).
Bestia : Feniks ‒ Andromeda; Reikon ‒ Ryu.
FUNKCJE : Administracyjny Skurwiel; Mistrz Gry; Strażnik Elementu Otchłani.

Choroby, składniki, leki. Empty
PisanieTemat: Re: Choroby, składniki, leki.   Choroby, składniki, leki. EmptyPon Wrz 02, 2013 5:43 pm

Ta... bo Gilbert. Ale tak bardzo się na tym nie znam. ~

Nazwa choroby: Choroba Deneir.
Dotyczy (wszystkich/określonych ras): Wszystkich, z wyjątkiem trucicieli i zabawek.
Objawy i skutki nieleczenia: Właściwie przede wszystkim choroba ta objawia się spowolnionym procesem gojenia się ran. Jest to choroba zakaźna, która przeważnie jest skutkiem nieodkażenia ran. Okazuje się, że jako tako zaraźliwa nie jest, choć na pewno nie poleca się znanego wszystkim braterstwa krwi z zarażonym. Warto dodać, że spowolniony proces gojenia się nie oznacza tego, że nie goją się one wcale, jednakże problem tkwi w tym, że gojące się rany często ropieją, koniec końców pozostawiając po sobie dość paskudne blizny, nawet przy drobnych zadrapaniach. Logicznym jest, że skutkiem nieleczenia choroby może być nawet śmierć od wykrwawienia się przy większych obrażeniach.

Może później jakieś leki dopiszę. Może.

_________________

Choroby, składniki, leki. Xdu9
Mine, motherfuckers.

MY LEVEL OF SARCASM IS TO A POINT
WHERE I DON'T EVEN KNOW IF I'M KIDDING OR NOT.
Powrót do góry Go down
Tenebrae
Cienista Władczyni

Tenebrae

Female Dołączył : 28/08/2013
Liczba postów : 54
Godność : Tenebrae Eigengrau
Wiek : Nieokreślony dokładnie, na oko około 16 lat
Rasa : Nocna Mara
Orientacja : Aseksualna
Wzrost i waga : 156,5 cm ; 45 kg
Partner : Brak
Pan/Sługa : Brak/brak
Znaki szczególne : Mało jest takich. Można uznać fioletowe oczy i zazwyczaj czerwone okulary zerówki. Kamienna, niczym niewzruszona twarz też jest w jakiś sposób szczególna.
Aktualny wygląd : Rozpuszczone włosy, czerwone okulary i jej ulubione ubranie. Skórzana torba na ramię typu listonoszka.
Ekwipunek : Książka, notatnik, długopis.

Choroby, składniki, leki. Empty
PisanieTemat: Re: Choroby, składniki, leki.   Choroby, składniki, leki. EmptyPon Wrz 02, 2013 7:53 pm

Nazwa choroby: Krystalizacja kostna
Dotyczy (wszystkich/określonych ras): Tylko rasy potworów
Objawy i skutki nieleczenia: Choroba może rozwijać się na każdym rodzaju kości. Nazwa zdaje się być nieco myląca, ponieważ kryształy wyrastają bezpośrednio na kościach. Zazwyczaj pierwsze stadium choroby, czyli powstanie zalążków kryształów, przebiega bezobjawowo. Dopiero po pewnej ilości czasu chory zaczyna odczuwać uporczywe bóle. Kolejno pojawia się gorączka i ból narasta do tego stopnia, że pacjent nie jest już w stanie ruszać częścią ciała, która została zaatakowana przez chorobę. Kryształy są w stanie zniszczyć mięśnie i narządy wewnętrzne, jeżeli się ich w porę nie usunie poprzez operację. Powód występowania ten choroby jest jak dotychczas nieznany.

Nazwa choroby: Ślinica pospolita
Dotyczy (wszystkich/określonych ras): Wszystkie rasy, w tym i ludzie
Objawy i skutki nieleczenia: Pierwszymi objawami jest ból języka i ślinianek. Następnie wraz z rozwojem choroby język zaczyna puchnąć do niebywałych rozmiarów, a produkcja śliny gwałtownie wzrasta. Pojawia się gorączka i mdłości. W tym stanie osoba nie jest już w stanie mówić, jedynie może wydawać z siebie pomruki i jęki, jednak nie słowa. Z czasem język zaczyna nie mieścić się w jamie ustnej. Skutkiem nieleczenia jest sczernienie języka i jego martwica. Choroba zaraźliwa, najprawdopodobniej przenoszona przez pewne owady z Otchłani.


Leki i ich składniki się robią. Mam problemy z nadaniem ich jakiejś fajnej nazwy XD
Powrót do góry Go down
Shevan
Cudotwórca

Shevan

Male Dołączył : 29/08/2013
Liczba postów : 31
Godność : Jack Rachel
Wiek : Wizualny: 19; Jako potwór: ???
Rasa : Zabawka
Orientacja : Hetero
Wzrost i waga : 180 cm; 56 kg
Znaki szczególne : Czerwone, nienaturalne oczy • czarne skrzydła wydziarane na łopatkach • umięśniony brzuch • zazwyczaj chłodna mina i brak oznak szczęścia •
Aktualny wygląd : Czarne jeansy • Skórzana, czarna kurtka • Biały t-shirt • Szare soczewki • Czarne glany • Naszyjnik z odwróconym krzyżem •
Ekwipunek : Telefon • Fajki • Zapalniczka • Obrzyn • Klucze • Pieniądze • Słuchawki •
Inne : KontaktHistoriaRelacjepierwotna forma
Fabularnie : Ulica z Straganami || ---

Choroby, składniki, leki. Empty
PisanieTemat: Re: Choroby, składniki, leki.   Choroby, składniki, leki. EmptyWto Wrz 03, 2013 7:22 pm

Nazwa choroby: Linienie Skrzydeł
Dotyczy (wszystkich/określonych ras): Skrzydlaci
Objawy i skutki nieleczenia: Mimo, że nie wygląda groźnie to może spowodować trwałe uszkodzenia. Przede wszystkim zaczyna się od wypadania piór, lecz stopniowo. Najpierw jedno, drugie, piąte, dziesiąte, a potem coraz więcej i więcej. Jak wiadomo pióra chronią przede wszystkim przed zimnem, a gdy wypadnie znaczna część (około 2/3 dzień po ataku choroby) skrzydła stają się sztywne i zimne. Nie dopływa do nich krew, a ruchy są spowolnione. Po dłuższym nieleczeniu nie można latać, ani poruszać skrzydłami. Staja się one bezużytecznym tobołem na plecach. Dodatkowo za każdym dotknięciem czy muśnięciem struktury skrzydeł odczuwa się ból. Nieleczone grożą amputacją.
Nazwa leku: Contra Molting
Potrzebne składniki: 5 x piór gryfa; sierść chimery; alpijskie zioło; krew pegaza.
Sposób przygotowania: Bardzo prosty przepis, jednak wymagający czasu. Najpierw należy zagotować krew pegaza. Gdy krew będzie wrzeć należy dodać posiekane, alpijskie zioło. Gdy składniki się dobrze wymieszają należy zdjąć z ognia. Potem należy oderwać przypiórka i promienie od dudki (wykorzystanie piór gryfa) i dodać wraz z sierścią chimery do krwi.
Opis: Wygląda bardziej jak dziwna i śmierdząca mikstura przyrządzona przez jakiegoś szamana. Ma barwę brunatną. Konsystencja jest gęsta, a smak obrzydliwy. Wlewana zazwyczaj do małych buteleczek. Jedna przyrządzona mikstura starcza na trzy porcje, niestety nie starcza ona na cały okres leczenia.
Leczone choroby: Leczenie choroby jest dość długie i męczące, bo chory nie może wychodzić nigdzie poza ciepły dom.
1 i 2 dzień - jego skrzydła owijane są grubym bandażem. pod który kładzie się grube warstwy puchu. Dodatkowo owijane są folią jeśli są naprawdę zimne i niedokrwione (długie nieleczenie). Podawana jest lek Contra Molting przez 2 dni.
3 dzień - ewentualne zdjęcie folii, jeśli ją zastosowano. Podanie następnej porcji Contra Molting.
4 dzień - sprawdzenie temperatury skrzydeł i w jakim stopniu chory może nimi poruszać. Podanie kolejnej porcji Contra Molting.
5 dzień - Zdjęcie bandaży i puchu. Sprawdzenie temperatury skrzydeł i zakresu ruchu. Podanie leku Contra Molting.
Dalej należy słuchać się lekarza. To on decyduje przez jaki czas masz przebywać w ciepłym pomieszczeniu. Pióra jednak nie odrastają tak szybko, dopiero po tygodniu od zakończenia kuracji można znów latać jednak nie często. Zbyt częste i długie loty sprawią nawrócenie choroby z nasilonym działaniem jeśli jest silny wiatr.
Nazwa składniku: Pióra gryfa
Wygląd: Są to najzwyklejsze w świecie pióra w kolorach brązu. Nieco dłuższe i grubsze niż u zwykłego, przeciętnego Skrzydlatego.
Właściwości: Rozgrzewa skrzydła
Występowanie: Otchłań ---> Kolorowe Góry
Nazwa składniku: Sierść chimery
Wygląd: Gruba i połyskująca w świetle sierść. Jest nieco dłuższa niż u kota dachowca. Posiada ona koloryt czerwieni
Właściwości: Rozgrzewa skrzydła i sprawia, że krew dopływa do nich.
Występowanie: Piekło ---> Skażone Bagna
Nazwa składniku: Alpijskie zioło
Wygląd: Zioło rosnące na średniej wysokości badylu. Jest kolorytu jasnej zieleni, która wpada w biel. Dodatkowo owoc tego zioła ma barwę bardzo jasnego błękitu i jest w kształcie kulki. Alpejczycy wyhodowali to zioło z myślą o wszelkich bólach gardła.
Właściwości: Przeciwzapalne.
Występowanie: Otchłań ---> Kolorowe Góry
Nazwa składniku: Krew Pegaza
Wygląd: Krew pegaza ma połyskującą barwę czerwieni pomieszaną ze srebrem. Ponadto okropnie gęsta nie tak łatwo da się wyciągnąć z ciała pegaza. Zapach jest silny i bardzo łatwo przyciąga inne drapieżniki. Dodatkowo długie wąchanie tej substancji wywołuje lekkie zawroty głowy.
Właściwości: Sprawia, że krew dopływa do skrzydeł.
Występowanie: Nicość ---> Kryształowe Ziemie
Powrót do góry Go down
Sponsored content
Choroby, składniki, leki. Empty
PisanieTemat: Re: Choroby, składniki, leki.   Choroby, składniki, leki. Empty

Powrót do góry Go down
 
Choroby, składniki, leki.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Propozycje i pytania-
Skocz do:  
_______________________